Wydarzenia Obraz  newsa 7471 Dodano 14.04.2017

List z Bukowiny na Kresach: „dziękujemy, że pamiętacie o nas”

Mieszkańcy wsi Pietrowce Dolne na Bukowinie, w pięknym liście, dziękuję za okazaną pomoc i przekazane dary. Nasi rodacy piszą m. in. „Dziękujemy, że pamiętacie o nas, nie zważając na to, że jesteśmy daleko od Polski”.

W imieniu mieszkańców wsi Pietrowce Dolne na Bukowinie, dzieci z rodzin polskich oraz polonijnego Folklorystycznego Zespołu „WIANECZEK” składamy najserdeczniejsze podziękowania za świąteczne prezenty społeczności Zespołu Szkół w Kudowie Zdroju, tym, którzy  poświęcili czas i serca dla nas rodaków z zagranicy. To  piękny znak uszanowania.

Dziękujemy, że pamiętacie o nas, nie zważając na to, że jesteśmy daleko od Polski, dziękujemy Panu Dyrektorowi Jerzemu Łukasiku, że znalazł nas, poświęcił nam czas i trudy ażeby osobiście przekazać świąteczne paczki  rodzinom, dzieciom oraz zespołowi  „WIANECZEK” i dostarczył nam tyle radości.

Jest nas mało, ponad  70  rodzin  Polaków. Mieszkamy w licznej rumuńskiej wsi. Mamy nowowybudowany Kościół  pw. Przemienienia Pańskiego i Jana Pawła II, gdzie codziennie odprawiane są w języku polskim msze święte, w szkole dzieci uczą języka polskiego, działa TKP  im A. Mickiewicza, od 26 lat działa Polonijny Folklorystyczny Zespół Górali Czadeckich „WIANECZEK”. Dziękując naszym rodzicom, babciom  i dziadkom, którzy zachowali wiarę w Boga, ojczysty język polski, tradycje i obrzędy i nam przekazali nie zatraciliśmy się jak cząstka narodu polskiego, żyjemy po polsku.  A w ogóle życie nie jest tak wesołe.

Dziękujemy   za   świąteczne    paczki,  w  których  były  włożone  Wasze  dobre,  szczere  serca,  ciepło,  radość  i   pokój. To, co robicie od serca dla nas jest bardzo potrzebne.

Życzymy Wam miłości,  zgody i pokoju.

W imieniu mieszkańców wsi Pietrowce Dolne, dzieci oraz  zespołu  „WIANECZEK”

Maria Malicka

Czytaj również:

Tak żyją Polacy na ukraińskiej Bukowinie [galeria]

20170321_075217

ghhggh-650x366

jjjjj-1-650x366

hghgdd-650x366

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]


kod