Aktualności Obraz  newsa 3429 Dodano 28.05.2016

Mieszkanka Przemyśla pisze do prezydenta Dudy w sprawie ludobójstwa na Kresach

Joanna Piwko, mieszkanka Przemyśla, wystosowała list do Kancelarii Prezydenta RP. Odnosi się w nim do ludobójstwa dokonanego na Polakach przez ukraińskich nacjonalistów. W apelu czytamy o zakłamywaniu historii, zmianach w ustawie o Dniu Męczeństwa Kresowian i przyzwoleniu na odradzania się kultu UPA na Ukrainie.

Joanna Piwko w swoim liście odnosi się do zapowiedzi Andrzeja Dudy z kampanii prezydenckiej, kiedy to ówczesny kandydat na stanowisko prezydenta RP mówił o tym, że w przypadku wybrania go na urząd podejmie kwestię rzezi wołyńskiej w stosunkach z Ukrainą.

Przemyślanka zwraca uwagę na ostatnią wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, który w wywiadzie dla Gazety Polskiej powiedział, że data Dnia Męczeństwa Kresowian najprawdopodobniej zostanie zmieniona z 11 lipca na 17 września. W liście zwrócona jest uwaga również na kontrowersyjne wypowiedzi członków rządu, a także brak reakcji na odradzający się kult UPA i Stefana Bandery na Ukrainie.

Poniżej zamieszczamy pełną treść listu (pod tym adresem w większej rozdzielczości):

listJoannaPiwko

Czytaj również:

Lekcja historii po ukraińsku

Ukraińcy apelują o nieporuszanie sprawy ludobójstwa na Wołyniu

O tym jak Ukraińcy próbowali przywłaszczyć sobie polskie zwycięstwo pod Monte Cassino

Tak historia na Ukrainie jest obracana o 180 stopni!

Nie przepuszczono nawet dzieciom – zbrodnia UPA w Janowej Dolinie

Polskie kościoły na Ukrainie. W jakim są stanie, jaki czeka je los?

90-letnia strażniczka polskich mogił w Wolicach na Ukrainie

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]