Aktualności Obraz  newsa 3212 Dodano 23.05.2016

Motocyklem na ,,Mogiłę pradziada…”– Kresy 2016

Ruszyły zapisy na tegoroczny jubileuszowy V Motocyklowy Rajd „Mogiłę Pradziada Ocal Od Zapomnienia”, który odbędzie się w dniach 02.07-09.07.2016 r.


Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie do uczestniczenia w Naszym Wspólnym przedsięwzięciu ratowania polskich nekropoli na Kresach, połączonego z poznawaniem miejsc związanych z historią Naszej Ojczyzny przy dawce dobrego humoru i pozytywnej atmosfery.

W załączeniu plan tegorocznego rajdu. Zapisy do 10 czerwca 2016 r. na adres michal.szeliga@interia.pl

V MOTOCYKLOWY
RAJD „MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA”
02.07.2016 r. – 09.07.2016 r.

W dniach 02.07-09.07.2016 r. motocykliści kolejny raz wyruszą ratować polskie kresowe nekropolie, w tegorocznej akcji polski cmentarz znajdujący się w miejscowościach Kołodno, Opryłowce oraz Kurnik Iwaniczański. Rajd uczestniczy w akcji dolnośląskiej młodzieży „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” która to już od wielu lat skierowana jest na przywracanie dawnego blasku cmentarzom pozostawionym na Kresach Rzeczpospolitej. W trakcie rajdu przewidziane zwiedzanie miejsc związanych z polską kulturą oraz spotkania z Rodakami.

Trasa Rajdu:

0 dzień (opcjonalnie):
Wieczorny dojazd do Rzeszowa (nocleg u Komandora Rajdu)

1 dzień:
Rzeszów – Lwów (dojazd do Lwowa, zwiedzanie Lwowa) – 150 km

2 dzień:
Lwów – Zbaraż (zwiedzanie Lwowa, dojazd do Zbaraża) – 150 km

3–4 dzień:
Kołodno, Kurnik Iwaniczański, Opryłowce (prace porządkowe na nekropoliach) – dzienny przebieg ok. 40 km

5 dzień:
Zbaraż-Berezowica Mała-Huta Pieniacka-Podkamień-Poczajów- Zbaraż (rys historyczny, złożenie wieńców oraz upamiętnienie ofiar OUN/UPA w Berezowicy Małej oraz Hucie Pieniackiej, zwiedzanie Klasztoru oraz upamiętnienie ofiar OUN/UPA w Podkamieniu, zwiedzanie Monasteru (klasztoru) w Poczajowie) – 150
km

6 dzień:
Kurnik Iwaniczański, Opryłowce (prace porządkowe na nekropoliach) – dzienny przebieg ok. 40 km

7 dzień:

Zbaraż – Tarnopol – Zbaraż (zwiedzanie Zbaraża oraz Tarnopola) – 70 km

8 dzień

Zbaraż – Lwów – Rzeszów (dojazd do Rzeszowa, nocleg u Komandora) – 280 km

Zgłoszenia uczestników Rajdu przyjmowane są do dnia 10 czerwca 2016 r. Szczegółowe informacje udzielane są pod  adresem e-mail michal.szeliga@interia.pl.

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]