Wydarzenia Obraz  newsa 22293 Dodano 21.06.2022

Pierwszy turnus polsko-ukraińskiego obozu rehabilitacyjnego

Centrum Integracyjne „Zamłynie” po rozpoczęciu pełnoskalowej rosyjskiej agresji na Ukrainę nie zaprzestało swojej działalności.

Założone w roku 2015 we wsi o tej samej nazwie, położonej niedaleko Lubomla, przez charytatywną Misję Religijną «Caritas Spes» Diecezji Łuckiej Kościoła Rzymskokatolickiego „Zamłynie” stało się bardzo ważnym ośrodkiem życia edukacyjnego i artystycznego na Wołyniu. Głównym celem działalności ośrodka jest integracja dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy. Odbywają się tu także jednak m.in. coroczne międzynarodowe plenery ikonopisów i szkoły językowe.

Obecnie w letnim obozie pt. «Ciepłe Dłonie» w tym pięknym miejscu odpoczywa 50 dzieci
z Hromady Wiśniów z rodzin wielodzietnych i ubogich, a także niepełnych rodzin, m.in.
z tych, w których rodzice zginęli w wojnie rosyjsko-ukraińskiej.

Dołączyły do ​​nich dzieci przesiedleńców, którzy z powodu wojny zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów i obecnie mieszkają w Hromadzie.

Swoje istnienie Centrum Integracji „Zamłynie” zawdzięcza księdzu kanonikowi Janowi Burasowi. W latach 2008-15 kapłan podniósł z gruzów to centrum rekreacji, kultury
i dialogu polsko-ukraińskiego.

źródło: monitorwolynski.com

Zobacz również:

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]