Wydarzenia Obraz  newsa 23970 Dodano 29.09.2022

Plebiscyt „Polaka Roku”

„Kurier Wileński” ogłasza 25. edycję plebiscytu mającego na celu wytypowanie „Polaka Roku”, osoby najbardziej zasłużonej dla polskości na Wileńszczyźnie.

Podobnie jak w poprzednich latach, konkurs „Polak Roku 2022” ma na celu uhonorowanie osób, które w sposób szczególny zasłużyły się dla polskości na Litwie i poprzez swą działalność w mijającym roku trwale zapisały się w naszej polskiej kronice zdarzeń.

Poprzednie edycje konkursu dowiodły, że na Litwie żyje wielu Rodaków godnych tego zaszczytnego tytułu. Poprzez codzienną pracę wnoszą oni stały wkład w zachowanie i rozwijanie polskości na Litwie, przyczyniają się do promowania dobrego imienia Polaków w społeczeństwie naszego kraju.

Złożona z laureatów poprzednich edycji tego konkursu kapituła plebiscytu wybierze 10 osób z puli wszystkich zgłoszeń które zgromadziła redakcja „Kuriera Wileńskiego”. Następny etap konkursu będzie zależał od czytelników, bowiem to oni będą głosować na rzeczonych dziesięciu kandydatów na zwycięzcę.

Na łamach „Kuriera Wileńskiego” będą w tym czasie publikowane wywiady z nominowanymi do tytułu „Polaka Roku”, by ich wkład w życie społeczne i pielęgnowanie wartości narodowych był jak najszerzej znany.

Zobacz również:

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]


kod