Aktualności Obraz  newsa 5660 Dodano 17.09.2016

Polscy nauczyciele na Kresach, szerzą polską kulturę na wschodzie

„Na barkach pracujących na Wschodzie nauczycieli spoczywa obowiązek szerzenia kultury polskiej” – mówili polscy nauczyciele z Białorusi i Ukrainy w Warszawie.

W Warszawie odbył się indywidualny staż dla polskich nauczycieli z Białorusi i Ukrainy. W ramach wizyty studyjnej, do projektu zgłosiło się 37 warszawskich placówek oświatowych. Każdy uczestnik wizyty przeprowadził w warszawskiej placówce lekcję wychowawczą na temat działalności oświatowej i kulturalnej, którą  prowadzą Polacy na Wschodzie.

 

W projekcie wzięło udział siedemdziesięciu nauczycieli, w piątek spotkała się z nimi senator PiS Janina Sagatowoska pełniąca funkcję szefa senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami Za granicą.

W piątek z grupą siedemdziesięciu nauczycieli spotkała się senator PiS Janina Sagatowska, szefowa senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą.

Zdaniem Senator priorytetem jest zachowanie tożsamości narodowej i  języka polskiego, co gwarantuje oświata.

– Senat musi dbać o zachowanie języka, kultury, dobrego imienia Polaka, kształcić tak Polaków, żeby oni swoją postawą, szlachetnością świadczyli o Polsce, to jest najlepsza promocja mówiła Janina Sagatowska

 

/PAP, Fot/ lt.24

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]