Porządki na dubieńskim cmentarzu

Stary cmentarz polski znajdujący się w Dubnie (obwód rówieński) został uprzątnięty w ramach jesiennej akcji porządkowej prowadzonej przez członków miejscowego Towarzystwa Kultury Polskiej przy wsparciu wiernych z parafialnego kościoła Św. Jana Nepomucena.

Wolontariusze w ramach swojej inicjatywy oczyścili nekropolię ze śmieci oraz skosili trawę i wycięli rozrośnięte zarośla. Opiekowanie się tym miejscem wieczystego spoczynku zmarłych, w dużej części naszych wspólnych Rodaków, uznają oni za swój obowiązek.

Dzięki uporządkowaniu cmentarza trudniej będzie zapomnieć dróg wiodących do grobów ich zmarłych krewnych oraz bliskich, utrzymanych w należytym porządku.

Kazimierz Bober, prezes Dubieńskiego TKP, wraz z księdzem Grzegorzem Oważanym, proboszczem parafii pw. Św. Jana Nepomucena, serdecznie podziękowali wszystkim którzy umożliwili odbycie się akcji porządkowej na cmentarzu – zarówno uczestnikom pracującym na nekropolii, jak i ludziom dobrej woli, którzy udostępnili im swoje narzędzia i pojazdy.

Zobacz również:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top