Aktualności Obraz  newsa 17934 Dodano 14.09.2019

Samotna babcia czeka na repatriację – Wizyta u Adeli Waśkowskiej z Oziornoje w Kazachstanie

Będąc w Oziornoje spotkaliśmy wielu samotnych Polaków, którzy pragną repatriacji, mimo wielu obaw. Jedną z takich osób jest Pani Adela Waśkowska, która jest samotna. Mąż oraz syn Pani Adeli zmarli , zaś wnuczki są w Polsce. W związku z budową Domu Kresowego pod Wrocławiem, czym prędzej będziemy chcieli repatriować naszą Rodaczkę. Film ze spotkania już na naszym portalu.

 

Pierwszy w Polsce Dom Spotkań z Kresami jest coraz bliższy urzeczywistnienia. Do Domu Kresowego będą sprowadzani nasi Rodacy z Kresów, Kazachstanu i Syberii. Wylane zostały już fundamenty, za nami wizyty w Kazachstanie i Rosji, mamy już osoby do repatriacji. Słowo się rzekło, teraz czas dokończyć budowę!

 

Niespełna rok temu odbyła się uroczystość poświęcenia kamienia węgielnego pod budowę Domu Kresowego. Teraz ruszają właściwe prace. Cały czas jednak zbieramy fundusze na tę inicjatywę. Możesz nas w tym wesprzeć, przechodząc na tę stronę.

 

Zobacz również!

Miała roczek gdy ją deportowano – Rozmowa z Adelą Dawidziuk z kazachskiej Białorajki

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]