Ściągnijmy naszych! – Powstaje oddolny Dom dla Repatriantów

Trwa oddolna budowa domu dla Repatriantów z Rosji i Kazachstanu. W powstającym ośrodku zamieszkają również Rodacy z Kresów Wschodnich. Ci w podeszłym wieku, którzy pragną ostatnie chwile swego życia spędzić w ojczyźnie, której nigdy nie widzieli.

Koniecznie zapoznaj się ze zrzutką i wesprzyj ją! -> https://zrzutka.pl/j7sxe4

Przez setki naszych wypraw na wschód wiemy doskonale jak ważne i prędkie jest ściągnięcie repatriantów do macierzy. W Domu zamieszkają Rodacy z Podolskiego i Oziernego w Kazachstanie. Z Wierszyny i spod Tobolska z Rosji. Seniorzy z Kresów, którzy u schyłku swego życia pozostali sami. Oraz z wielu innych miejsc. O ile młodzi Polacy na wschodzie są sami w stanie przebrnąć procedury repatriacyjne, o tyle dla tych najstarszych jest do bariera nie do przebycia.

W Straszowicach pod Wołowem wylaliśmy już fundamenty. Wiosną chcemy postawić już stan surowy budynku, aby latem pierwsi repatrianci mogli w nim już zamieszkać. Nie otrzymujemy odgórnych dotacji na Dom pozwalających w szybkim tempie zakończyć budowę, która jest wyścigiem z czasem. Rodacy odchodzą, wielu nigdy nie doczekało się powrotu do Macierzy. Wierzymy, że to właśnie dzięki Państwa wsparciu jesteśmy wstanie spełnić te najbardziej wytęsknione marzenie Rodaków ze wschodu.

https://www.facebook.com/OcalOdZapomnienia/posts/1590662587751946?__xts__[0]=68.ARAxKUDazKR2pQxiH9oHVxK570x9UcniR-U8w8tlbf7XASJ944fi4B_aOc2lOS6Vt5LCQHa6US4PaAgyJsWKxY1AfZQf3QJxmsvy6JvO0ZBBW5cbB0tTF3ytu-QoGxx_WlvOlug-UGADgwhYRCQ-q4Iy5KNXIBV8MJUQF3iu_uWAKeFGVkgNyQLbkmSpkfNIPehQLl3HL7u8HlgGEIYMWRolpPAUTU62qDT-iMXH3bSKK8jzOa-NRlawEVO3d2ArDShHrnFJWi6d7XCnDcNghXScNI1SOHwh5QYv-ImylpGIBCb3Wv1F-hIgYl9lICqTER80tzOO34rEQdHLanfigssaaA&__tn__=-R

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top