Soleczniki dziękują swoim partnerom

Na dożynki, na zaproszenie samorządu rejonu solecznickiego, przyjechało 29 delegacji z zaprzyjaźnionych z samorządem gmin, instytucji i organizacji z Polski, Niemiec i Włoch.

Zdzisław Palewicz, mer rejonu solecznickiego (gdzie prawie 80% procent mieszkańców to Polacy, lojalni obywatele Republiki Litewskiej), przywitał delegacje, przedstawił rejon, dziękował za współpracę, pomoc i wsparcie. „(…) Zależy nam na współpracy z wami – zależy nam na organizacji kolonii dla dzieci i młodzieży, koncertach zespołów artystycznych, wymianie delegacji samorządowych. Serdecznie dziękuję tym, którzy przez wiele lat wiele z tych rzeczy organizowali (…)” – mówił mer Palewicz.

Wyrazy wdzięczności za obfitą i udaną dotychczasową współpracę zostały wręczone przez mera rejonu m.in. Urzędowi Gminy w Poczesnej, zarządowi Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” oraz Fundacji Polskich Wartości. Podziękowania skierował również do przedstawicieli oddziałów „Wspólnoty Polskiej” w Łomży i woj. kujawsko-pomorskim, Stowarzyszenia Odra-Niemen oraz urzędom miejskim Suwałk i Grajewa.

Grono partnerów samorządu rejonu solecznickiego powiększyło się po dożynkach, gdy mer Palewicz podpisał wraz z prezydentem Kalisza, Krystianem Kinastowskim, umowę o współpracy między samorządem a kaliskim Urzędem Miasta.

Zobacz również:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top