Aktualności Obraz  newsa 18557 Dodano 08.12.2019

Tragiczna bieda w zapomnianej polskiej wsi na Ukrainie [Wideo]

W Aleksandrówce nieopodal Kamieńca Podolskiego żyją Polacy. W niewielkiej wsi w pozostało już tylko 18 mieszkańców.Starzy i schorowani. Ich sytuacja nie jest łatwa. Emerytury na Ukrainie są nikłe, Rodacy nie mają gdzie szukać pomocy. Na Boże Narodzenie odwiedzimy ich ze wsparciem!

Od wielu lat organizujemy zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Zwracamy się po raz kolejny – PODARUJCIE PACZKĘ NA KRESY. Będzie to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych , którzy nie z własnego wyboru muszą żyć na obcej ziemi.

Zebrane upominki trafią do polskich wsi, szkół i parafii na Ukrainie,Wileńszczyźnie i w Mołdawii. Zawiozą je wolontariusze Akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA.

Zwracamy się do dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i ich rodziców, ale także samorządowców i Kresowian, o pomoc w zbiórce darów. Potrzebne będą słodycze, kawa herbata, konserwy, olej, cukier, makaron, ryż, środki czystości, a także wyprawki szkolne i zabawki.

Przekazywanie paczek do 21 grudnia do Biblioteki Pedagogicznej przy ul Worcella 25/27 we Wrocławiu.

Równie ważne jak paczki są fundusze na ich transport, dzięki waszemu WSPARCIU jesteśmy w stanie przemierzać tysiące kilometrów. Zachęcamy do wpłat.

Wpłaty można kierować na konto Fundacji Studio Wschód:

Nr konta: 40 1540 1030 2103 7457 2565 0001 (Bank Ochrony Środowiska)

Oprócz akcji świątecznej główną naszą inicjatywą jest budowa Domu Kresowego. [Kliknij tutaj by zobaczyć]

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]