Aktualności Obraz  newsa 3640 Dodano 09.06.2016

Ukraińcy nie chcą dalej bić się o Donbas

Na Ukrainie zostały przeprowadzone badania socjologiczne p „Tożsamość Ukraińców w nowych okolicznościach: warunki, tendencje, specyfika regionalna”. Badania przeprowadziło Centrum Razumkowa. Wykazały one duży podział wśród Ukraińców w stosunku do Donbasu.

Przeprowadzone badania pokazały duży podział poglądów wśród mieszkańców Ukrainy. Na pytanie dotyczące kontynuowania ”Operacji antyterrorystycznej” aż do likwidacji republik ludowych, opowiedziało się 31 proc. ankietowanych.

22 proc. badanych uważa, że należy szukać pokojowego rozwiązania konfliktu poprzez rozmowy dyplomatyczne – ”specjalny status republik”. Kolejno 16 proc. respondentów jest zdania, że Ukraina powinna się oddzielić od Donbasu. Odsetek osób, które nie miało zdania lub nie chciało odpowiedzieć na pytania, wynosił 31 proc.

Stosunek do sytuacji w Donbasie jest inny w zależności od rejonu kraju. Za rozwiązaniem siłowym opowiadali się najchętniej mieszkający najdalej od strefy walk, czyli obywatele zachodniej Ukrainy – 45 proc., w środkowej było to 35 proc., zaś we wschodniej części 32 proc. respondentów.

uatoday.tv

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]