Aktualności Obraz  newsa 3845 Dodano 30.06.2016

VII edycja akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” pod patronatem Prezydenta RP

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda objął honorowym patronatem VII edycję akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.  „To przedsięwzięcie, które angażuje tak wiele osób, w tym tysiące uczniów i studentów, jest przede wszystkim pięknym i wymownym gestem pamięci o naszych korzeniach i miejscach, które były domem naszych przodków. Jest też wyrazem szacunku wobec pokoleń, które służyły Polsce i walczyły o nią – napisała Kancelaria Prezydenta RP w liście do Fundacji Studio Wschód.

prezydentpl_na_niebieskim

„Mam przyjemność poinformować Panią Prezes, iż Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej przychylił się do prośby Studia Wschód, wyrażając zgodę na przyjęcie honorowego patronatu nad siódmą edycją akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia. To przedsięwzięcie, które angażuje tak wiele osób, w tym tysiące uczniów i studentów, jest przede wszystkim pięknym i wymownym gestem pamięci o naszych korzeniach i miejscach, które były domem naszych przodków. Jest też wyrazem szacunku wobec pokoleń, które służyły Polsce i walczyły o nią”.

Całość pisma Kancelarii Prezydenta RP znajduje się w pliku, który można pobrać.

Już w lipcu ponad 1000 wolontariuszy wyruszy na Ukrainę, by porządkować opuszczone polskie cmentarze.

Sprawdź listę 110 nekropolii objętych akcją.

Lista wpłat na ratowanie cmentarzy

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]