Wydarzenia Obraz  newsa 22674 Dodano 09.07.2022

W Wołkowysku na Białorusi zniszczono kolejny grób żołnierzy Armii Krajowej

Władze białoruskie nie zaprzestają swojej niszczycielskiej działalności. W położonym w obwodzie grodzieńskim Wołkowysku znajdowały się groby poległych żołnierzy Armii Krajowej. Jest to kolejne polskie miejsce pamięci, które padło ofiarą „łukaszystowskiej” władzy.

Pochówki żołnierzy Wojska Polskiego z okresu 1919-20 i akowców oraz pomniki im poświęcone są od prawie miesiąca regularnie niszczone, usuwane lub wręcz bezczeszczone na całym zachodnim obszarze Białorusi. Reżim zasiadający w Mińsku wypowiedział w ten sposób otwartą wojnę polskości na Białorusi.

Zdjęcie porównawcze przed i po zniszczeniu mogiły polskich żołnierzy w Wołkowysku

O wcześniejszych atakach łukaszenkowskiego reżimu wobec polskich śladów pamięci informowaliśmy już wcześniej, poprzednie wpisy dotyczące niszczenia polskich grobów na Białorusi zamieszczamy poniżej. Na bieżąco gromadzimy dowody wszystkich bestialskich ataków na polskie groby za naszą wschodnią granicą.

Źródłó:Мая Краіна Беларусь

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]