Wyruszamy z darami dla Rodaków: Sądowa Wisznia, Murowane, Sąsiadowice, Trembowla

Niedawno rozpoczęliśmy, już po raz trzynasty, akcję zbiórki świątecznych darów dla naszych Rodaków z Kresów. Dzisiaj na Ukrainę wyjechał transport. Paczki dotrą do Sądowej Wiszni, Murowanego, Sąsiadowic oraz w okolice Tarnopola. Trafią one do 150 młodych Polaków. Nie zapominamy również o starszych osobach.

Grudzień to czas wyjątkowy dla nas wszystkich. Pamiętajmy w tych dniach również o naszych Rodakach z Kresów. Wielu z nich żyje w trudnych warunkach, a srogie zimy na Wschodzie nie ułatwiają im funkcjonowania. Każda paczka, która trafi do młodego Polaka to niezwykła radość, uśmiech i szczęście. Każda paczka cukru, mąki, kawy czy makaronu to z kolei łzy wzruszenia u starszego pokolenia, a także kilka zmartwień mniej przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

W ostatnich kilku dniach kompletowaliśmy paczki z produktów, które cały czas do nas spływają. Dzięki Państwa hojności wysłaliśmy dzisiaj pierwszą transzę paczek. Trafią one do Sądowej Wiszni, Sąsiadowic, Murowanego oraz w okolice Tarnopola. Mikołaj będzie dla naszych młodych Rodaków wyjątkowo szczęśliwy w tym roku.

Zdjęcia z pakowanie darów przed dzisiejszym wyjazdem:

Przypominamy, że zbiórka darów trwa cały czas.

Do świątecznych paczek potrzebne będą artykuły z długim terminem ważności: słodycze, kawa, kakao, herbata, konserwy mięsne, olej,  cukier, ryż, makaron, środki czystości. Dary dla Rodaków zbierać będziemy już po raz 13. W zeszłym roku udało się dostarczyć paczki, które łącznie ważyły kilkadziesiąt ton. Zobacz relacje z poprzedniej edycji:

Ogrom darów dla Polaków w województwie lwowskim

Święta u Rodaków

Wielki konwój darów na Kresy

Prosimy o przekazywanie darów do 22 grudnia 2017 r.

Miejsce odbioru darów:  Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna  Urzędu Marszałkowskiego

Adres:  Wrocław, ul. Worcella 25-27, (PORTIERNIA)

w godzinach: poniedziałek – piątek  10:00 – 17:30, sobota 10:00 – 16:00

Zachęcamy również do wsparcia finansowego, z którego pokryjemy koszty dojazdów do Rodaków. Chcemy dotrzeć do możliwie największej liczby miejscowości.

Wpłaty można kierować na konto

40 1540 1030 2103 7457 2565 0001 (Bank Ochrony Środowiska)

(z dopiskiem „Paczka na Kresy)

Możliwość płatności PayPal

Szczegóły dotyczące wpłat i wsparcia znajdują się tutaj

A poniżej zdjęcia Rodaków, dla których wozimy świąteczne paczki:

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top