dgdfgfdgdfgdfdfgdf
Wydarzenia Obraz  newsa 1341 Dodano 17.02.2016

Z wizytą u rodaków z Czerwonych Chatek i Pierwszotrawieńska [galeria]

W ostatnich dniach ekipa reporterska Studia Wschód przebywała na Żytomierszczyźnie, w gościnie u naszych rodaków z Czerwonych Chatek oraz Pierwszotrawieńska. Zobacz jak żyją Polacy z rejonu dawnej Marchlewszczyzny.

W województwie żytomierskim na skraju Polesia i Podola od ponad 300 lat żyją nasi Rodacy. Przywędrowali tutaj na początku XVIII wieku z Mazowsza. Karczowali lasy i zakładali niewielkie chutory.

Więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule:

„Na skraju Żytomierszczyzny”. Studio Wschód: 16.02.2016

Zachęcamy również do obejrzenia ostatniego odcinka programu Studio Wschód, który został wyemitowany we wtorek 16 lutego o godz. 18 (TVP3 Wrocław). Powtórka już dzisiaj na tym samym kanale o godz. 21.15. Reportaż dostępny jest również online.

Poniżej galeria zdjęć, z kadrami z polskiej wsi Czerwone Chatki. Uwiecznione zostało spotkanie z Rodaczkami, które noszą same polskie nazwiska: Bilińska, Górska, Żmudzka, Turowska, a także widok zakładu porcelany w Pierwszotrawieńsku.

 

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]


kod