Aktualności Obraz  newsa 19970 Dodano 18.08.2021

Zbaraż i Berezowica Mała – MPOOZ 2021

Stała grupa młodzieży-wolontariuszy pracujących na cmentarzu w Zbarażu liczy sobie 6 osób. Każdy z nas był na akcji co najmniej trzy razy. Zazwyczaj do Zbaraża przyjeżdżało nas kilkanaście osób, niestety w tym roku z powodu pandemii mogły przyjechać tylko pełnoletnie osoby, tak więc uczniowie ze szkoły podstawowej numer 90 we Wrocławiu niestety nie mogli wziąć udziału w wyjeździe. Mamy nadzieję, że za rok pojedziemy pełnym składem. 

Podczas tegorocznego wyjazdu, jak również tych poprzednich, mogliśmy liczyć na wielką pomoc ze strony mieszkańców. Do pomocy w pracy na cmentarz przychodzili do nas pracownicy z utrzymania zieleni z miasta, nauczycielki z uczniami ze szkoły jak również przyjaciele, którzy już od wielu lat nam pomagają. Starsze osoby, które nie mogły pomóc fizycznie, wspierały nas kanapkami, kompotem, wypiekami, miłym słowem i swoim uśmiechem. 


Większość z nas ma, albo miało  przodków z Kresów, więc udział w tej akcji jest dla nas nie tylko wspaniałą lekcją historii i dbaniem o pamięć poległych tam Polaków, ale również bardzo osobistym przeżyciem. Jesteśmy dumni, że nasza praca przynosi efekty, i że coraz więcej osób zna akcję „Mogile pradziada ocal od zapomnienia”. Dla nas najlepszą nagrodą za pracę są słowa ludzi, uśmiechy i wdzięczność jaką nas obdarzają.”

Zbaraż

Berezowica Mała

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]