Aktualności Obraz  newsa 19467 Dodano 19.12.2020

Ze świątecznymi życzeniami dla Rodaków na Kresach.

Już po raz kolejny wolontariusze akcji „ Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” z Zespołu Szkół Nr 1 w Jugowie, na czele z dyrektorem Arturem Chorzępą zorganizowali zbiórkę świątecznych paczek dla Rodaków na Kresach.

Pomimo panującej pandemii
i wszystkich trudności z tym związanych, mieszkańcy Gminy Nowa Ruda  pokazali, że pomaganie Rodakom mają w sercach. Pokazali, że pomimo dzielącej ich odległości, chcą w Dniu Bożego Narodzenia, składając Rodakom świąteczne życzenia, podzielić się symbolicznie wigilijnym opłatkiem, symbolem pojednania, przebaczenia, miłości i przyjaźni. Chcą także przyczynić się do tego, aby na wigilijnym stole u Polaków, którym na skutek zawieruchy historii przyszło żyć poza granicami naszej ojczyzny, nie zabrakło niczego. Darczyńcy przekazali łącznie 94  świąteczne paczki. 

Dziękujemy za  wielkie wsparcie i pomoc w zbiórce darów wspólnocie  samorządowej na czele z Adrianną Mierzejewską Wójtem Gminy Nowa Ruda. Składamy wielkie podziękowania dla wszystkich darczyńców, za Państwa  wielkie serca, za  to że po raz kolejny pokazaliście co jest prawdziwą istotą człowieczeństwa. 

W imieniu Rodaków życzymy Państwu zdrowych, spokojnych Świat Bożego Narodzenia w rodzinnej atmosferze, miłości, pogody ducha i pokoju. Niech to Boże Narodzenie odnowi w nas wszystkich dobro i pomoże dostrzegać człowieka w każdym, kogo spotkamy na naszej drodze.


Wolontariusze z Jugowa

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]