Wydarzenia Obraz  newsa 22309 Dodano 22.06.2022

Zmiany na przejściu granicy polsko-ukraińskiej

Od 27 czerwca na przejściu granicznym «Jagodzin–Dorohusk» będą odprawiane tylko samochody ciężarowe oraz autobusy.

Informację taką podał Zachodni Oddział Regionalny Państwowej Straży Granicznej Ukrainy – Granica Zachodnia. Pojazdy o masie całkowitej do 7,5 tony oraz samochody osobowe mają być przekierowywane na inne przejścia graniczne. Ma to na celu przyspieszenie przejazdu samochodów ciężarowych przez przejście graniczne oraz zmniejszenie kolejek w tym punkcie kontroli.

Do takich ustaleń doszło podczas spotkania przedstawicieli ministerstw infrastruktury oraz urzędów granicznych i celnych Ukrainy i Polski. Odbyło się ono 20 czerwca w punkcie kontroli granicznej „Dorohusk”, reprezentacji administracji omówili również pracę służb kontrolnych, zapewnienie niezbędnych środków technicznych do kontroli transportu oraz możliwość zorganizowania wspólnej kontroli na drogowych i kolejowych przejściach granicznych.

Przez „Jagodzin” przejeżdżać będą mogły także regularnie kursujące autobusy. Ich odprawa w tym przejściu granicznym prowadzona będzie do czasu zakończenia rekonstrukcji punktu kontroli na przejściu „Krakowiec”.

źródło:monitorwolynski.com

Zobacz również:

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]