Aktualności Obraz  newsa 7164 Dodano 08.02.2017

Akt wandalizmu wobec Konsulatu RP we Lwowie

W nocy z 7 na 8 lutego, nieznani sprawcy oblali farbą Konsulat Generalny RP we Lwowie, zaś na murze okalającym budynek wymalowali napis „Наша земля” (nasza ziemia). Sprawą zajmują się lwowscy śledczy. Wcześniej znacznie poważniejsze akty wandalizmu dotyczyły polskich miejsc pamięci w Hucie Pieniackiej oraz Bykowni pod Kijowem.

O incydencie informuje portal Zaxid.net na swojej stronie internetowej. Po zgłoszeniu sprawy odpowiednim służbom, na miejsce przyjechali funkcjonariusze, włącznie z szefem lwowskiej policji Walerijem Seredą. Pod budynkiem pojawił się również polski konsul generalny.

konsulat-lwow

konsulat-lwow-1

(fot. Zaxid.net)

W tym roku doszło do dwóch poważniejszych aktów wandalizmu związanych z polskimi miejscami pamięci. Na początku roku wysadzony został pomnik upamiętniający Polaków pomordowanych w Hucie Pieniackiej. Później zbezczeszczono polską część cmentarza w Bykowni pod Kijowem. Do dzisiaj nie udało się trafić choćby na ślad sprawców.

Czytaj więcej o tych sprawach:

Sprofanowano polski cmentarz w Bykowni pod Kijowem [zdjęcia]

Wysadzono pomnik ofiar SS Galizien w Hucie Pieniackiej

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]