Aktualności Obraz  newsa 15970 Dodano 19.03.2019

Odeszła Weronika Szyroka, 88-letnia Polka z Białokrynicy na Kresach

W ubiegłą sobotę wyruszyliśmy na Kresy ze wsparciem dla naszych Rodaków, w pierwszej kolejności udaliśmy się do Białokrynicy nieopodal Podhajec by odwiedzić Panią Weronikę, na miejscu otrzymaliśmy wstrząsająca wiadomość, nasza Rodaczka zmarła w listopadzie zeszłego roku. Zawsze mówiła, że gdyby miała skrzydła to przyleciałaby do Polski, wierzymy, że jest jej teraz lepiej w ,,niebiańskiej” ojczyźnie. Pogrążeni w smutku, utwierdzamy się w tym byśmy śpieszyli się Kochać krajan na Kresach, gdyż niebawem te wspaniałe pokolenie II RP już odejdzie na wieczną wartę.

Nie mając kontaktu z Panią Weroniką, nie wiedzieliśmy czy ją zastaniemy. Niestety lecz coraz częściej spotykamy się z tą sytuacją, że jedziemy do samotnych osób, których już nie ma. Panią Weronikę zapamiętamy jako szczerą osobę, która mimo niedoli nie zatraciła humoru i swej miłości do ojczyzny. Zapamiętamy ją taką, jaka była w trakcie naszego ostatniego spotkania.

Kiedy rozmawialiśmy z nią, po raz ostatni wyznała drżącym głosem: ,,Gdybym miała skrzydła, to bym leciała do Polski”. Tu można zobaczyć krótki film z odwiedzin: Cześć jej pamięci!

 

W trakcie Marcowej Akcji Kresowej byliśmy również w Korościantynie, gdzie oddaliśmy hołd pomordowanym Polakom przez OUN-UPA. Następnie udaliśmy się do Mościsk, gdzie odbyły się chrzciny najmłodszego 10 dziecka z rodziny Barnusiów.

Więcej przeczytasz w poniższych linkach:

W hołdzie pomordowanym Polakom przez OUN-UPA w Korościatynie

 

 

Wspieraj Studio Wschód i zgarniaj gwarantowane nagrody!

To od ciebie zależy, czy damy radę kontynuować naszą misję na Kresach.

Wsparcie standardowe:

Wpłaty można kierować na konto Fundacji Studio Wschód:

Nr konta: 40 1540 1030 2103 7457 2565 0001 (Bank Ochrony Środowiska)

W tytule prosimy wskazywać cel wpłaty, np. „na akcję Mogiłę pradziada”, „na transport darów”. Można wskazać też konkretną osobę, której zechcą Państwo pomóc. Wtedy nasze ekipa odwiedzi potrzebującego rodaka.

*Otrzymanie nagrody jest możliwe tylko poprzez wspieranie nas przez platformę patronite.pl

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]