Aktualności Obraz  newsa 3735 Dodano 20.06.2016

Piknik patriotyczny w Krzyżowej. Wolontariusze gotowi do akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” [galeria]

Na dwa tygodnie przez finałem VII edycji akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, w Krzyżowej odbył się piknik patriotyczny, podczas którego wolontariusze finalizowali przygotowania do lipcowego wyjazdu, wspólnie bawiąc się, integrując, poznając historię Kresów.

2 lipca na Ukrainę wyjedzie ponad tysiąc osób, których zadaniem będzie uporządkowanie 110 polskich cmentarzy. Oprócz tego wolontariusze spotykać będą się z rodakami, pomagając im i wręczając dary. Poznają również historię Kresów i odwiedzą szczególne miejsca dla naszego narodu, a trzeba tutaj wspomnieć w pierwszej kolejności o Cmentarzu Obrońców Lwowa (Orląt).

Na 2 tygodnie przed finałem wielkiego kresowego ruszenia; uczniowie szkół, ich opiekunowie, kresowiacy oraz wielu wolontariuszy oddanych tej szczytnej inicjatywie, spotkali się w miejscowości Krzyżowa na pikniku patriotycznym. Gośćmi wydarzeni byli również samorządowcy wspierający akcję czy przedstawiciele MSZ, na czele z konsulem Krzysztofem Świderkiem. Nie zabrakło oczywiście ekipy Studia Wschód, kierowanej przez koordynatorkę akcji Grażynę Orłowską-Sondej i Beaty Pawłowicz, która nadzoruje inicjatywę w dolnośląskim kuratorium oświaty.

Podczas pikniku wolontariusze poznali historię akcji, wysłuchali wykładu o Kresach (poprowadził go Tomasz Kuba Kozłowski), uczestniczyli w warsztatach śpiewu pieśni patriotycznych i poznali bliżej Krzyżową. Przez dwa dni (18-19 czerwca) wszyscy świetnie się bawili i naładowali akumulatory przed lipcowym wyjazdem.

Czytaj również:

Spis 110 kresowych miejscowości, w których będziemy porządkować polskie cmentarze

List wpłat na VII edycję akcji Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

Apel Dolnośląskiej Kurator Oświaty w sprawie akcji Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

Jak wesprzeć ratowanie polskich cmentarzy na Kresach?

Wielki koncert kresowy – w maju odbyło się niezwykłe wydarzenie organizowane przez naszą fundację.

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]