Aktualności Obraz  newsa 15373 Dodano 27.12.2018

Program „Wschód”: Na spotkanie z Rodakami (Nowa Wilejka)

Przed Świętami Bożego Narodzenia na Dolnym Śląsku trwa wielkie pakowanie upominków dla naszych Rodaków mieszkających na Litwie, Białorusi i Ukrainie, ale także na Bukowinie Rumuńskiej i Mołdawii. Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Kudowie-Zdroju, jedna z największych placówek oświatowych w regionie, przygotowuje co roku kilkaset paczek. Uczniowie nie tylko zbierają dary, ale również sami jeżdżą na Kresy i uczestniczą w ich przekazywani, przeżywając niezwykłe spotkania z Polakami spragnionymi spotkań z macierzą.

Od kilku lat młodzi Dolnoślązacy przyjaźnią się z uczniami polskiego Gimnazjum im.  Józefa Ignacego Kraszewskiego w Nowej Wilejce. To kuźnia patriotów, szkoła która kultywuje tradycje przedwojennego Gimnazjum św. Kazimierza.

 

Wspieraj Studio Wschód i zgarniaj gwarantowane nagrody!

 

Wsparcie standardowe:

Wpłaty można kierować na konto Fundacji Studio Wschód:

Nr konta: 40 1540 1030 2103 7457 2565 0001 (Bank Ochrony Środowiska)

W tytule prosimy wskazywać cel wpłaty, np. „na akcję Mogiłę pradziada”, „na transport darów”. Można wskazać też konkretną osobę, której zechcą Państwo pomóc. Wtedy nasze ekipa odwiedzi potrzebującego rodaka.

*Otrzymanie nagrody jest możliwe tylko poprzez wspieranie nas przez platformę patronite.pl

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]