Aktualności Obraz  newsa 6451 Dodano 15.11.2016

Spotkanie z żołnierzem Wileńskiej AK, Polacy jeździjcie do Wilna! [Wideo]

Wilnianin Zygmunt Olszewski, walczył w zgrupowaniu „Północ” Okręgu Nowogródzkiego AK kapitana Jana Borysewicza ps.”Krysia”. Pan Zygmunt mieszka dziś w Wilnie, doskonale pamięta walki o Wileńszczyznę, pozdrawia Rodaków w Polsce i apeluje o pamięć.

 

Na Wileńskiej Rossie, spotkaliśmy żołnierzy Armii Krajowej, walczących na północnych kresach. Spotkaliśmy Wileńskiego żołnierza niezłomnego Zygmunta Olszewskiego.  Przesyłamy pozdrowienia i przesłanie. Polacy jeździjmy do Wilna!

 

Autor filmu: Artur Sułkowski

 

Na Wileńszczyźnie żyje nadal wielu bohaterów niepodległościowych. Wileńska Armia Krajowa należała do najsilniejszych polskich zgrupowań podziemnych.

 

Żołnierze Wileńskiej AK, podczas 11 listopada w Wilnie.

dsc_0494

dsc_0438 dsc_0440

 

Pomoc naszym rodakom, którzy pozostali na Kresach, jest jednym z najważniejszych celów, jaki sobie założyliśmy. Za naszą wschodnią granicą wciąż pozostają setki tysięcy Polaków, a wielu z nich potrzebuje wsparcia z ojczyzny: zarówno finansowego, jak i mentalnego.

Jak pomóc Rodakom na Kresach

 

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]