Aktualności Obraz  newsa 15505 Dodano 04.01.2019

Dary na Kresy: Mościska-Podhajce-Białokrynica-Niżniów-Tłumacz

Wiele konwojów z paczkami dla Rodaków wyruszyło z Wrocławia na Kresy. Jeden z nich ponownie zawitał do do Mościsk, wielodzietnej rodziny Państwa Barnusiów, a także kilku innych kresowych miejsc. O czym już na naszym portalu.

Dzień po Bożym Narodzeniu grupa wolontariuszy tradycyjnie wyruszyła na Kresy ze świątecznymi darami, ofiarowanymi przez dzieci i dorosłych z Dolnego Śląska dla rodaków.

Z Wrocławia wyruszyliśmy wieczorem 26 grudnia, żeby już w kolejny poranek obdarować Polaków w Mościskach. Odwiedziliśmy rodzinę Barnusiów, którzy poza żywnością oraz zabawkami dla 10 pociech dostali również laptopa i tablet od darczyńców z Warszawy. Na Zakościelu (dzielnicy miasta w większości zamieszkałej przez naszych rodaków) pozostawiliśmy sporo darów zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Następnie udaliśmy się do Lwowa, gdzie z wizytą wstąpiliśmy do pani Ireny Gerbach oraz jej wnucząt. Kolejnym punktem były Podhajce, do których dotarliśmy wieczorem, a następnego dnia dary zostały przez nas rozwiezione miejscowym rodakom. Tego samego dnia na życzenia i podarunki doczekali się też mieszkańcy Białokrynicy, oraz dzieci i młodzież z Niżniowa, którzy co roku wraz z wolontariuszami ,,Mogiłę pradziada …” porządkują lokalnyy cmentarz, na którym spoczywają polscy legioniści. Ostatnią osobą, którą odwiedziliśmy, była pani Sława Ciemny-Fuczenko z Tłumacza, goszcząca niejednokrotnie naszych wolontariuszy w swoim domu i zawsze służąca nam pomocą na miejscu. Na nocleg udaliśmy się do zaprzyjaźnionych Polaków w Królinie, a rano wyruszyliśmy w drogę powrotną do Wrocławia.

Obdarowani nie kryli łez wzruszenia, sentymentu do Ojczyzny i wdzięczności dla pamiętających o nich ludziach z Polski. Rodacy apelują o dalszą pamięć oraz przekazują pozdrowienia.

Zobacz również:

Paczki dla kombatantów AK i dzieci na Wileńszczyźnie

Święta u Rodaków – Dary na Kresy 2018

Mikołajki u Rodaków na ziemi lwowskiej

Przekazaliśmy pomoc wielodzietnej rodzinie Barnusiów z Mościsk

Dary na Kresy: Mościska-Podhajce-Białokrynica-Niżniów-Tłumacz

Program „Wschód”: Na spotkanie z Rodakami (Nowa Wilejka)

 

Wspieraj Studio Wschód i zgarniaj gwarantowane nagrody!

 

Wsparcie standardowe:

Wpłaty można kierować na konto Fundacji Studio Wschód:

Nr konta: 40 1540 1030 2103 7457 2565 0001 (Bank Ochrony Środowiska)

W tytule prosimy wskazywać cel wpłaty, np. „na akcję Mogiłę pradziada”, „na transport darów”. Można wskazać też konkretną osobę, której zechcą Państwo pomóc. Wtedy nasze ekipa odwiedzi potrzebującego rodaka.

*Otrzymanie nagrody jest możliwe tylko poprzez wspieranie nas przez platformę patronite.pl

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]