Komarno Obraz  newsa 336 Dodano 18.11.2015
Komarno to niewielka miejscowość, znajdująca się w rejonie gródeckim (obwód lwowski). Po wojnie wielu z tego miasteczka osiedliło się w Wiązowie oraz jego okolicach. W Komarnie wciąż jednak mieszkają nasi rodacy, którzy bardzo cenią sobie wizyty wolontariuszy i pomagają w porządkowaniu tamtejszego cmentarza.

Obecnie Komarno zamieszkuje około 4 tys. mieszkańców. W mieście znajduje się polski cmentarz, który jest porządkowany w ramach naszej akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Relacje wolontariuszy z prac na tej nekropolii znajdziesz tutaj.

Cmentarz katolicki w Komarnie jest to typowy cmentarz wiejski, bez śladów rozplanowania przestrzennego, a nagrobki wyrastają wprost z murawy. Na zachowanych nagrobkach wciąż widnieją dobrze znane nam nazwiska: Mihułka/Michułka, Dubaniowski, Bober, Wajda, Stefanko, Tomaś, Piskorz, Harhala, Maziak, Smalec, Mazur, Szczypel, Partyka i wiele, wiele innych.

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]