Artykuły Obraz  newsa 14025 Dodano 29.08.2018

Podpisz list poparcia inicjatywy budowy Domu Spotkań z Kresami

Rozpoczynamy akcję zbierania listów poparcia inicjatywy pod budowę Domu Spotkań  Kresami. Bez wsparcia finansowego nie zrealizujemy pierwszej w Polsce tego typu ogromnej inicjatywy. Listy zostaną wysłane do Premiera Mateusza Morawieckiego. Polacy na wschodzie czekają na powrót do macierzy, każdy z nas może się przyczynić do ich powrotu. Wzór listu do pobrania i adres wysyłki znajduje się w artykule. Ta akcja musi zakończyć się powodzeniem.

List można pobrać tutaj: List poparcia inicjatywy budowy Domu Spotkań z Kresami

Listy prosimy przesyłać na adres:

PIASTOWSKA 45/14, 50-361 WROCŁAW

Dolnośląskie dzieciaki powróciły już w komplecie z wakacji na Kresach. Dla ponad tysiąca młodych wolontariuszy to kolejne pracowite tygodnie. Odwiedzili w tym roku 145 opuszczonych, polskich cmentarzy, oczyścili i wydobyli na światło dzienne setki zapomnianych mogił. Spotkali naszych Rodaków, którym przyszło żyć na obcej ziemi. Usłyszeli o ich tęsknocie za utraconą ojczyzną.

Wielu z nich zapewniło, że w okolicach Wrocławia powstaje takie miejsce, gdzie Ci najstarsi, którzy całe życie tęsknili za Polską, będą mogli zamieszkać. Dom Spotkań z Kresami, któremu patronuje Kardynał Henryk Gulbinowicz rodem z Wileńszczyzny, powstaje z inicjatywy wolontariuszy Akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA.

To ta armia młodych patriotów, która mogiły przodków dogląda daleko od Polski, naszymi Rodakami postanowiła zaopiekować się tutaj w ojczyźnie. Chcą też mieć swój dom, w którym po powrocie z Kresów mogą spotkać się z kolegami i dzielić się wrażeniami, uczyć się miłości do Polski. Ten dom powstaje z dziecięcych oszczędności, z drobnych datków zebranych na kwestach. Wesprzyjcie Państwo tę inicjatywę najmłodszych Dolnoślązaków.

                                  Grażyna Orłowska – Sondej

      Koordynatorka Akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA

      Sierpień 2018 rok

Poniżej zamieszczamy list kardynała Henryka Gulbinowicza w tej sprawie:

Wpłaty można kierować na konto Fundacji Studio Wschód (z dopiskiem „Dom Kresowy”):

Nr konta: 40 1540 1030 2103 7457 2565 0001 (Bank Ochrony Środowiska)

Możliwość płatności PayPal

Szczegóły dotyczące wpłat i wsparcia znajdują się tutaj 

 

Informacje dotyczące inicjatywy:

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]