Aktualności Obraz  newsa 7040 Dodano 17.01.2017

Prezydent Przemyśla z zakazem wjazdu na Ukrainę

Prezydent Przemyśla, Robert Choma, otrzymał zakaz wjazdu na Ukrainę. O fakcie tym dowiedział się chcąc przekroczyć granicę, w drodze na spotkanie opłatkowe w polskim konsulacie we Lwowie. Jak przyznaje Choma, decyzja o uznaniu go persona non grata, nie zawierała żadnego uzasadnienia.

Prezydent Przemyśla o zakazie wjazdu dowiedział się po ukraińskiej stronie granicy, na przejściu Medyka-Szeginie. Decyzję wydała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy 29 grudnia 2016 roku. Robert Choma wydał w związku z tym specjalne oświadczenie:

17 stycznia br. miałem zamiar wziąć udział w tradycyjnym spotkaniu opłatkowo – noworocznym w Konsulacie RP we Lwowie. W trakcie odprawy na przejściu granicznym Medyka – Szeginie zostałem poinformowany o wydaniu przez ukraińskie służby graniczne zakazu wjazdu na teren Ukrainy. Wręczona mi decyzja nie zawiera żadnych wyjaśnień dotyczących powodów wydania zakazu, który obowiązuje do czasu odwołania. Zwróciłem się z prośbą do Ministerstwa Spraw Zagranicznych o pomoc w wyjaśnieniu tych przyczyn i do czasu ich ustalenia nie będę komentował sprawy.

Poniżej wideo z konferencji prezydenta:

 

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]