Wydarzenia Obraz  newsa 29193 Dodano 03.03.2024

Nam się chce! 5-lecie programu „Polskie dziedzictwo kulturowe za granicą – wolontariat”.

Film pod tym tytułem został nakręcony z okazji 5-lecia programu „Polskie dziedzictwo kulturowe za granicą – Wolontariat”, który prowadzi Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA. Opowiada o kilku wybranych projektach realizowanych w różnych częściach świata, m.in. we Francji, Ukrainie, Gruzji, Czechach, a nawet w Afryce i Nowej Zelandii. Jako Fundacja Studio Wschód przez wiele lat w ramach programu ”Wolontariat” prowadziliśmy pracę na Ukrainie, Mołdawii oraz w Kazachstanie.

Największym atutem filmu jest fakt, że został on zmontowany w dużej mierze z materiałów filmowych nagranych przez samych wolontariuszy w miejscach realizacji ich projektów. Film pokazuje zarówno różnorodność form projektów, jak i różnorodność miejsc, do których dotarli wolontariusze, a także przedstawia ideę stojącą za programem. Jest nią nie tylko społeczne zaangażowanie w ochronę dziedzictwa kulturowego, lecz także – jak się okazuje – wolontariat na rzecz polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą to doskonałe narzędzie „oddolnej dyplomacji”, budowania współpracy międzynarodowej i pozytywnego wizerunku Polski w świecie.

Realizacja filmu została sfinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Produkcja: Wrzospress dla Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]


kod