Aktualności Obraz  newsa 15556 Dodano 14.01.2019

Program „Wschód”: Ojciec chrzestny (Mościska)

Kolejny odcinek z cyklu „Wschód”. Tym razem, wraz z wolontariuszami, gościmy w Mościskach. Pochodzi stąd wielu Dolnoślązaków, którzy odkrywają swoje korzenie oraz niosą pomoc potrzebującym rodakom, którzy pozostali za wschodnią granicą. Jedną z rodzin objętych pomocą przez Fundację Studio Wschód są państwo Barnusie z Mościsk. Ta polska rodzina wychowuje 10 dzieci. Ojcem chrzestnym ostatniego z nich – Bogdana – został Artur Sułkowski, wieloletni wolontariusz akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. To niezwykłe wydarzenia w najnowszym odcinku programu „Wschód”.

W naszym kraju żyje kilka milionów ludzi ze wschodnim rodowodem. Wśród potomków Kresowian coraz więcej młodych osób interesuje się ojczyzną swoich przodków. Są pierwszym pokoleniem, który bez uprzedzeń wyrusza na rodzinną ziemię, odszykuje ślady zaginionej historii, spotyka czasem nigdy niewidzianych krewnych. Na Dolnym Śląsku wśród uczniów i studentów zrodził się ruch społeczny, który zyskał wielu zwolenników ocalania polskich pamiątek niszczejących za wschodnią granicą. Młodzież poznaje wielkie narodowe dziedzictwo, jakie pozostawiliśmy na Kresach, ale również niesie pomoc pozostałym tam rodakom, żyjącym najczęściej w wielkiej biedzie i osamotnieniu.

 

Wspieraj Studio Wschód i zgarniaj gwarantowane nagrody!

Wsparcie standardowe:

Wpłaty można kierować na konto Fundacji Studio Wschód:

Nr konta: 40 1540 1030 2103 7457 2565 0001 (Bank Ochrony Środowiska)

W tytule prosimy wskazywać cel wpłaty, np. „na akcję Mogiłę pradziada”, „na transport darów”. Można wskazać też konkretną osobę, której zechcą Państwo pomóc. Wtedy nasze ekipa odwiedzi potrzebującego rodaka.

*Otrzymanie nagrody jest możliwe tylko poprzez wspieranie nas przez platformę patronite.pl

                     

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]