Aktualności Obraz  newsa 18726 Dodano 15.01.2020

Ściągnijmy naszych! – Powstaje oddolny Dom dla Repatriantów

Trwa oddolna budowa domu dla Repatriantów z Rosji i Kazachstanu. W powstającym ośrodku zamieszkają również Rodacy z Kresów Wschodnich. Ci w podeszłym wieku, którzy pragną ostatnie chwile swego życia spędzić w ojczyźnie, której nigdy nie widzieli.

Koniecznie zapoznaj się ze zrzutką i wesprzyj ją! -> https://zrzutka.pl/j7sxe4

Przez setki naszych wypraw na wschód wiemy doskonale jak ważne i prędkie jest ściągnięcie repatriantów do macierzy. W Domu zamieszkają Rodacy z Podolskiego i Oziernego w Kazachstanie. Z Wierszyny i spod Tobolska z Rosji. Seniorzy z Kresów, którzy u schyłku swego życia pozostali sami. Oraz z wielu innych miejsc. O ile młodzi Polacy na wschodzie są sami w stanie przebrnąć procedury repatriacyjne, o tyle dla tych najstarszych jest do bariera nie do przebycia.

W Straszowicach pod Wołowem wylaliśmy już fundamenty. Wiosną chcemy postawić już stan surowy budynku, aby latem pierwsi repatrianci mogli w nim już zamieszkać. Nie otrzymujemy odgórnych dotacji na Dom pozwalających w szybkim tempie zakończyć budowę, która jest wyścigiem z czasem. Rodacy odchodzą, wielu nigdy nie doczekało się powrotu do Macierzy. Wierzymy, że to właśnie dzięki Państwa wsparciu jesteśmy wstanie spełnić te najbardziej wytęsknione marzenie Rodaków ze wschodu.

Ściągnijmy naszych! Trwa oddolna budowa domu dla Repatriantów z Rosji i Kazachstanu. W powstającym ośrodku zamieszkają…

Opublikowany przez Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia Środa, 15 stycznia 2020

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]