Aktualności Fundacji Studio Wschód Obraz  newsa 28383 Dodano 26.07.2023

Pomoc Rodakom w Mołdawii 2023 – Podsumowanie

15 lipca wyruszyliśmy do Mołdawii ze wsparciem dla polskiej diaspory w Styrczy oraz Bielcach, w drodze do Mołdawii będąc w Rumunii dotarliśmy również do polskiego domu w Nowym Solońcu. Tak jak w poprzednim roku udało nam się wesprzeć naszych krajan na wschodzie. Za nami dziesiątki wzruszających spotkań z rodakami, dla których najważniejsze według ich słów jest nasza pamięć i chęć spotkania się z nimi, mimo dzielących nas 1.5 tysiąca kilometrów. Zapraszamy do zapoznania się z relacją wyprawy do Mołdawii.

Wyprawę do Mołdawii rozpoczęliśmy od wizyty w Nowym Solońcu na obszarze Rumunii, gdzie od ponad 200 lat żyje tam duża polska diaspora.

Dzięki wsparciu darczyńców akcji ,,Pomoc Polakom w Mołdawii 2023” w serwisie zrzutka.pl zostały zakupione w hurtowni produkty z którymi bez problemu przez dwie granice udało nam się dotrzeć do Mołdawii. Zarówno w Bielcach jak i Styrczy osobiście odwiedzaliśmy odbiorców pomocy. Poniżej znajduje się część zdjęć z przekazanej pomocy. Zachęcamy regularnie odwiedzać artykuł, gdyż stan zdjęć i filmów będzie regularnie uzupełniany.

Wideo z wizyty u Pani Genowefy

Będąc w Bielcach zostaliśmy przywitani przez tamtejszych rodaków na czele z prezes Stowarzyszenia Dom Polski w Bielcach Lesję Górską. Wolontariusze mogli obejrzeć występ artystyczny zespołu folklorystycznego „Krokus”, który zaprezentował polskie tańce ludowe.

W trakcie pobytu w Styrczy zostały przeprowadzone prace porządkowe i inwentaryzacyjne na tamtejszym polskim cmentarzu, będące po części kontynuacją zeszłorocznego projektu ,,Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” Mołdawia 2022

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z poniższym reportażem Telewizji Bolesławiec traktującym o wyprawie do Mołdawii:

Osoby zainteresowane wsparciem rodaków w Mołdawii zachęcamy do dokonywania wpłat pod tym linkiem: Pomoc Rodakom w Mołdawii 2023 [Kliknij tutaj aby przejść dalej]

 

 

Potrzebne są słodycze, kawa herbata, konserwy, olej, cukier, makaron, ryż, środki czystości, żywność długoterminowa, zabawki, wyprawki szkolne, tornistry.

Paczki dla Polaków na wschodzie można słać na poniższy adres:

Radio Wrocław, Aleja Karkonoska 10, Wrocław

 53-015

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]