Stęskniona rodaczka na Ukrainie

Wielka wyprawa na Ukrainę coraz bliżej. Ocalenie 102 kresowych cmentarzy jest jednym z naszych głównych celów, jednak z niecierpliwością czekamy również na spotkania z rodakami. Jedną z wspaniałych osób jakie poznaliśmy jest pani Helena Marycz z Podbuża.

Na Kresach spotykamy naszych wspaniałych rodaków. Trzeba przy tej okazji powiedzieć o jedynej Polce mieszkającej w Podbużu. Pani Helena Marycz mieszka samotnie w małym drewnianym domku na uboczu wsi. Mimo 78 lat sama gospodaruje, trzyma krowy i inne zwierzęta. Jest bardzo gościnna.

Podczas poprzedniej akcji ,,Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” przyjęła nas w swoim ogródku i poczęstowała tym, co miała. Wspaniale opowiadała o swoim niełatwym życiu. Warto o niej pamiętać, będąc w Podbużu. Ocalmy od zapomnienia nie tylko miejsca, ale też wspaniałych, prostych ludzi, którzy potrafili zachować polskość na przekór wszystkiemu. 2 lipca wyruszymy do 102 kresowych miast i wsi. Po raz siódmy młodzież osobiście zatroszczy się o pamięć w ramach akcji ,,Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Do takich osób jak Pani Helena, których jest wiele, pojedziemy w odwiedziny z darami.

Zainwestuj w młodzież, dorzuć się na paliwo

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top