10-lecie mickuńskiego zespołu

19 czerwca w Centrum Kultury w Mickunach odbył się koncert zespołu wokalnego „Przyjaciele“, obchodzącego 10. jubileusz działalności artystycznej.

Zespół seniorów „Przyjaciele” powstał 5 listopada 2011 roku w rejonie wileńskim, w gminie Mickuny. W jego repertuarze znaleźć można utwory ludowe, patriotyczne, kościelne oraz religijne. Zespół śpiewa nie tylko w języku polskim, lecz także i w języku litewskim, rosyjskim, białoruskim oraz ukraińskim. Znany jest zarówno w rejonie wileńskim, jak i w innych częściach Litwy oraz w Polsce.

Jubileuszowy koncert miał miejsce w Centrum Kultury w Mickunach, prowadziła go Edyta Subocz, administrator tej placówki kulturalnej. W imieniu kierowniczki Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Samorządu Rejonu Wileńskiego Lilii Andruszkiewicz członków zespołu nagrodzono dyplomami uznania za wieloletnią działalność artystyczną oraz prezentami.

W imieniu mer rejonu wileńskiego Marii Rekść podziękowanie za działalność artystyczną została przekazana obecnemu kierownikowi zespołu Henrykowi Boguszewiczowi.

Wszyscy goście, składając życzenia jubilatom, podkreślali ich zasługi w krzewieniu polskości oraz kultury ludowej, życzyli kolejnych pięknych dużych jubileuszy. Wiele pięknych słów zostało skierowanych pod adres założyciela zespołu „Przyjaciele” Edwarda Tomaszewicza, który dołożył ogromnych starań, aby ten kolektyw nie tylko zaistniał, ale prężnie działał
i cieszył publiczność swoimi występami.

źródło: l24.lt

Zobacz również:

Demon z Krymu – Furia Czerwonego Terroru | Rozalia Załkind
http://www.studiowschod.pl/artykuly/pomoc-polakom-na-wschodzie-moldawia/
Jaksa – Mała Polska nad Amurem

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top